
Pomysły na wystrój pokoju dla dziewczynki
Jeśli planujemy urządzenie pokoju, w którym zamieszkać ma dziewczynka, musimy mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z zadaniem wymagającym sporego zaangażowania. Warto zatem przeanalizować przynajmniej kilka dostępnych propozycji, aby znaleźć tą, która okaże się najbardziej atrakcyjna. Od pokoju dla dziewczynki oczekuje się przede wszystkim wygody i funkcjonalności. Nie można jednak zapomnieć i o tym, że nie należy stronić zarówno przed ozdobami, jak i dekoracjami. Pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować, jest podjęcie decyzji na temat tego, w jakim kolorze mają być ściany znajdujące się w danym pokoju.
Ten jest uzależniony nie tylko od preferencji rodziców, ale i od upodobań dziecka. Należy mieć też na uwadze to, że o ile mała dziewczynka zwykle zgadza się z koncepcjami rodziców, o tyle starsza nie jest już zachwycona, gdy nie pyta się jej o zdanie albo traktuje się je wybiórczo. Już po wyborze koloru ścian można przystąpić do kompletowania mebli, okazuje się przy tym, że wcale nie musi być to proste zadanie. Duże znaczenie ma wiek dziewczynki, jeśli więc ma ona trzy lata, konieczne jest posiadanie przez nią wygodnego pokoju, w którym możemy znaleźć miejsce przeznaczone do zabawy. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do pokoju dziewczynki pojemników na zabawki, te bowiem są w stanie ułatwić wprowadzanie w nim porządku. Zabawki nie muszą być jednak przechowywane jedynie w nich. W tym celu doskonale sprawdzają się również regały i komody. Małe dzieci nie obejdą się też bez stolika i krzesełek, lubią bowiem zarówno malowanie, jak i inne zabawe, które wymagają nieco wygodnego miejsca.
Meble powinny być przede wszystkim bezpieczne, warto więc inwestować przede wszystkim w te, które charakteryzują się zaokrąglonymi brzegami. Jeśli dzieci są małe, warto stawiać też na ciekawe motywy takie, jak choćby krzesełka przypominające zwierzęta. Gdy dziewczynka ma sześć lat, wiele zmienia się w jej życiu. Pojawia się nie tylko zabawa, ale i pierwsze obowiązki. Rodzice muszą w związku z tym liczyć się z koniecznością przygotowania dziecku miejsca do nauki. Podstawą jest tu biurko z szufladami, choć konieczne jest też krzesło. Oczywiście, nowe obowiązki wcale nie oznaczają konieczności rezygnacji z zabawy, dziecko może więc nadal korzystać ze stolika, przy którym będzie rysować, malować i układać puzzle.
Dzieci w wieku szkolnym powinny mieć też miejsce na książki, a coraz częściej również na komputer. Warto pomyśleć też o takim kąciku, w którym będą się w stanie zrelaksować. Kolejna ważna zmiana wystroju pokoju ma miejsce wtedy, gdy dziewczynka kończy dziesięć lat. W tym przypadku rodzice nie powinni już zresztą narzucać jej swoich decyzji nawet, jeśli wydaje się im, że córka jest jeszcze za mała, aby decydować samodzielnie o wystroju swojego pokoju. Na szczęście, dziś duży jest nie tylko wybór mebli, ale również akcesoriów dodatkowych, nie musimy więc obawiać się o to, że dzieci nie będą w stanie dogadać się z rodzicami. Pokój dla dziewczynki, która staje się nastolatką ułatwia jej naukę, musi być jednak również miejscem relaksu.