Najlepsze atrakcje i zabytki w Hamburgu

Mimo że Niemcy sąsiadują z Polską, są krajem mało znanym pod względem zabytków i atrakcji. Jednym z miast, które warto zwiedzić i które oferuje szereg interesujących obiektów i rozrywek, jest Hamburg. Co czeka na nas w tym mieście? Gdzie warto się udać? Jakie są ciekawe miejsca w Hamburgu?

Park Miniatur Wunderland

To niezwykle popularna atrakcja w Hamburgu dla dzieci, jak i dorosłych. W parku miniatur znajduje się m.in. najdłuższy model kolejki na świecie, a także niebanalna symulacja dnia i nocy. Ta miniaturowa kraina cudów, przyciąga turystów z całego świata. Ogromne makiety rozmieszczone są aż na trzech piętrach. Na planszach znajdują się budynki, otaczająca jej zieleń oraz natura w postaci pojedynczych drzew, a nawet całych lasów. Znajdziemy tam również morza, rzeki i góry.
Ale to nie wszystko. W miniaturowym parku stworzone zostały także postacie ludzi, zwierząt oraz fantastycznych stworzeń w wielu światach. Dla fanów motoryzacji ciekawymi elementami będą zapewne modele samochodów, traktorów, a także samolotów.

Panoptikum Wachsfigurenkabinett

Mowa o gabinecie figur woskowych, w którym znajduje się ponad 120 postaci, m.in. gwiazd, polityków, aktorów, a nawet przestępców. To jedno z najstarszych takich miejsc, które utworzone zostało w 1879 roku.


Wśród eksponatów muzeum można znaleźć także zbroje, dioramy oraz broń, związane z wydarzeniami historycznymi Hamburga. Panoptikum bardzo szybko reagowało na wszelkie zmiany i nowe zdarzenia, dzięki czemu znajdujące się tam wystawy są na bieżąco aktualizowane.

filharmonia-hamburg

Elbphilharmonie

Filharmonia nad Łabą to niezwykła atrakcja Hamburga, która jest jego najnowszą wizytówką. Jej wyjątkowość polega m. in. na tym, że została umieszczona na szczycie starego budynku magazynu. Konstrukcję utworzono na kształt fali, a jej struktura przypomina szklistą wodę. To miejsce, gdzie stare miasto Hamburga łączy się z nowym.


Ciekawostką jest fakt, iż miała zostać ukończona w 2010 roku, jej koszt miał nie przekraczać 76 mln euro, natomiast skończono ją dopiero w 2017 roku i jej suma wyniosła ostatecznie 800 mln euro. W filharmonii znajdują się 3 sale koncertowe, hotel, spa, szkoła muzyczna oraz prywatne apartamenty.

Najciekawsze atrakcje

Port Hamburga

Jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście. Zajmuje aż 10% całego obszaru Hamburga. Jest to 3 największy port morski w Europie. Warto wsiąść na statek i wyruszyć w rejs z przewodnikiem, który omawia wszelkie fakty związane z portem oraz mijane obiekty. Port w Hamburgu to miejsce, które zachwyca o każdej porze dnia i nocy.

Rathausführungen Hamburg

To, co warto zobaczyć w Hamburgu, to zdecydowanie ratusz miejski. Ten monumentalny budynek, stworzony został przede wszystkim z piaskowca. Posiada aż 647 pokoi oraz wyjątkowo ozdobioną wieżę, która jest wysoka na 112 m i przykuwa uwagę każdego. Na placu ratuszowym znajdują się posągi 20 niemieckich cesarzy i króli. Budowla posiada senat i parlament, hol, a także fantastyczny dziedziniec i wyjątkową fontannę Higiei.

St. Michaelis Kirche

Kościół Świętego Michała w Hamburgu to jedna z najpiękniejszych świątyni utrzymanych w stylu barokowym w Niemczech. Ten zabytek w Hamburgu jest rekonstrukcją budowli z 1906 roku, kiedy to uległa ona spaleniu.


Wieża kościoła posiada wysokość 134,14 m i kiedyś była punktem orientacyjnym dla żeglarzy. Na 106 metrze, umieszczona została platforma widokowa, z której można podziwiać roztaczającą się panoramę miasta. Budowla posiada zegar, który jest największym tego typu w całych Niemczech.

Planten un Blomen

To zielone, niezwykle magiczne miejsce na mapie Niemczech. Zlokalizowany jest w centrum miasta. Na aż 47 hektarach umieszczone zostały różnorodne ogrody i stawy, w tym jeden z największych Japońskich ogrodów w całej Europie.


Jest to miejsce, w którym można odpocząć i zrelaksować się na trawie, ławce lub leżaku. W sezonie zimowym tworzone jest tam największe lodowisko w Niemczech pod gołym niebem. Specjalnie dla dzieci utworzono nawet ogromny plac zabaw. W sezonie letnim odbywają się tam koncerty, w których trakcie puszcza się muzykę, a podświetlane fontanny tworzą piękne widoki.


Atrakcje turystyczne w Hamburgu dostarczają wielu emocji i rozrywek. Zapewniając kwaterę poprzez Hotele pracownicze w Hamburgu, zapewniasz także wiele ciekawych atrakcji i miejsc do odwiedzenia swoim pracownikom.

Dumnie wspierane przez WordPressa | Szablon: Oblique by Themeisle.